Jarmark Jadwiżański
Jarmark Jadwiżański 2023 – PROGRAM GODZINOWY
11:00 – 19:00 – Jarmark kupiecki
11:00 – 19:00 – Obozowisko Drużyny Wikingów i Słowian Wotan Hird
https://www.facebook.com/profile.php?id=100068695808190
Drużyna skupiająca odtwórców historycznych wczesnego średniowiecza z Jeleniej Góry, która reprezentuje jeden z najprężniej działających zamków na Dolnym Śląsku – Zamek Świny. Podczas Jarmarku oprowadzą wojowie Was po obozowisku, zaprezentują wyposażenie i sprzęty, jakich używali dawni Wikingowie i Słowianie. Na stanowisku z uzbrojeniem i bronią dowiecie się wiele o ekwipunku i sztuce wojennej tych dawnych wojowników. Rycerskiego odzienia i ekwipunku, będzie można nie tylko dotknąć, ale również przymierzyć!
W obozowisku znajdziecie również stanowisko zielarskie, na którym ich drużynowa wiedźma prowadzić będzie wykłady o magicznych ziołach i warsztaty robienia ziołowych kosmetyków oraz kadzideł oraz wyplatania magicznych motanek. Będzie można wziąć także udział w warsztatach tworzenia amuletów z gliny i pisma runicznego. Tam również spotkacie bajarza, który będzie snuł legendy o legendarnych wiedźmach.
Nie zabraknie oczywiście pokazów walk! W obozowisku i na scenie amfiteatru będzie można wielokrotnie zobaczyć potyczki wojów, a na zakończenie Jarmarku rozegrana zostanie wielka bitwa z inscenizacją palenia czarownicy na stosie…
11:00 – 19:00 – Stanowisko strzelania z łuku Drużyny Wikingów i Słowian Wotan Hird
Poczuj się jak dawny wojownik i naucz się strzelać z prawdziwego łuku, pod okiem Drużyny Wikingów i Słowian.
Opłata na stoisku Wiking Club
11:00 – 19:00 – Stanowisko rzutów toporem Wiking Club
https://www.facebook.com/wikingaxe
Poczuj się jak historyczny Wiking i rzuć prawdziwym toporem!
Drużyna z wrocławskiego WIKING Axe Throwing Club chcąc choć odrobinę przybliżyć Wam tajniki rzucania toporem, chętnie ugości Was przy swoim terenowym stanowisku i nauczy jak celnie oraz bezpiecznie trafiać w drewnianą tarczę. Nieobce są im nordyckie klimaty czasów wikingów, a także pozytywna energia, którymi zechcą Was zarazić i naładować.
WIKING Axe Throwing Club, to wyjątkowe miejsce na mapie Wrocławia, gdzie można przenieść się w nordyckie klimaty czasów wikingów i porzucać toporami do celu. Drużyna Wikinga z wielką pasją zaznajamia swoich gości z różnymi technikami rzucania oraz istotnymi kwestiami bezpieczeństwa tak, aby każdy mógł w pełni oddać się tej oryginalnej zabawie. Sam klub mieści się na ulicy Świdnickiej 12.
Opłata na stoisku Wiking Club
11:00 – 19:00 – Stoisko informacyjne OPT Zamek
https://www.facebook.com/optzamek
Na stoisku będzie można zapoznać się z szeroką ofertą działań naszej instytucji, jakie planujemy w najbliższym czasie, zarówno w filii przy pl. Świętojańskim 1 jak i przy ul. Działkowej 15.
11:00 – 19:00 – Plenerowa Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu
https://www.facebook.com/Miejska.Biblioteka.Publiczna.we.Wroclawiu/
Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu zaprasza do swojej plenerowej czytelni? Znajdziecie tam bogatą kolekkcję książek dla dzieci i dla dorosłych. Na stoisku będzie też można zapoznać się z ofertą programową Biblioteki na najbliższe tygodnie.
11:30 – 18:00 – Warsztaty:
Warsztat stolarski – robimy miecze/deski kuchenne
Warsztaty dla małych wielbicieli rycerskiego świata. Pod okiem artysty-stolarza wykonamy ozdobne miecze, których nie powstydzi się żaden książę czy królewicz.
Natomiast dużych wielbicieli stolarki zapraszamy do zrobienia fantazyjnej deski kuchennej.
Godziny warsztatów: 12.00, 13.30, 15.00, 16.30
Cena: 50 zł/os *
Link do biletów: https://biletyna.pl/inne/Warsztaty-stolarskie-miecz-lub-deska/Wroclaw
Bilety do nabycia również podczas Jarmarku, w recepcji OPT Zamek (liczna miejsc ograniczona). *Zniżka z kartą Nasz Wrocław
Warsztat aptekarski – robimy maść
Wiedźmy i zielarki mieszkają w głębinach lasu, natomiast na miejskich ulicach goszczą kramy aptekarskie – zakupić można tu wszelakie dobra: maść na odciski, krem na czyraki i…napój miłosny. W naszym punkcie, używając moździerzy, miarek, ziół stworzycie maść pod okiem magistra farmacji Katarzyny Olek. Na wytrwałych czeka niespodzianka.
Godziny warsztatów: 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00 Cena: 40 zł/os. *
Link do biletów: https://biletyna.pl/inne/Warsztat-aptekarski-robimy-masc/Wroclaw
Bilety do nabycia również podczas Jarmarku, w recepcji OPT Zamek (liczna miejsc ograniczona). *Zniżka z kartą Nasz Wrocław
Warsztat sitodruku – nadruki na torbach bawełnianych
Na stoisku PANATO SITO, każdy chętny będzie miał możliwość własnoręcznie zrobić sobie nadruk na torbie z naturalnej bawełny. Przygotowaliśmy 3 wzory nawiązujące do tegorocznego Jarmarku Jadwiżańskiego, które rotacyjnie będą dostępne na stoisku.
Godziny warsztatów: 11.00 – 17.00 Cena: 40 zł/os. *
Link do biletów: https://biletyna.pl/inne/Jarmark-Jadwizanski-2023-Warsztat-sitodruku-nadruki-na-torbach-bawelnianych/Wroclaw
Bilety do nabycia również podczas Jarmarku, w recepcji OPT Zamek (liczna miejsc ograniczona). *Zniżka z kartą Nasz Wrocław
Warsztaty animacji poklatkowej – stoisko OPT Zamek
Godziny warsztatów: 11.00 – 18.00
Na stoisku Ośrodka Postaw Twórczych Zamek będzie można nie tylko zapoznać się z ofertą zajęć, kursów artystycznych oferowanych zarówno w filii przy pl. Świętojańskim 1, ale też filli przy ul. Działkowej 15. W ramach zapowiedzi kursów w „OPT Działkowa”, Martyna Zaradkiewicz przeprowadzi warsztaty animacji poklatkowej.
Warsztaty bezpłatne
Warsztaty druku haftowego – stoisko OPT Zamek
Na stoisku Ośrodka Postaw Twórczych Zamek będzie można nie tylko zapoznać się z ofertą zajęć, kursów artystycznych oferowanych zarówno w filii przy pl. Świętojańskim 1, ale też filli przy ul. Działkowej 15. W ramach zapowiedzi kursów w „OPT Działkowa”, Kinga Bartniak przeprowadzi warsztaty druku haftowego.
Warsztaty bezpłatne
Magiczne motanki, U zielarki – szyjemy woreczki na zioła, Gry historyczne – stoisko Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej
https://www.facebook.com/muzeumsrodaslaska
Na stoisku Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej, każdy chętny będzie mógł własnoręcznie wykonać motanki, woreczki na magiczne zioła oraz zagrać w gry historyczne.
Godziny warsztatów: 11.00 – 18.00 Cena: symboliczna opłata za materiały
Ekowarsztaty, materiały dla mieszkańców – Ekosystem
Godzina 14.00 – 17.00
Warsztaty bezpłatne
Warsztaty przygotowane przez Partnerstwo dla Leśnicy i okolic
https://www.facebook.com/people/Partnerstwo-dla-Le%C5%9Bnicy-i-okolic/100064505809746/?paipv=0&eav=AfaJ1Fu0A8AZ6Wjf29IJgCtSpwLOa1VncnGHeSWk7fpBq7L-6HVWYDsganLyGFcgTFk&_rdr
Godzina 10.00 – 12.00:
– Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej: wykonywanie własnoręcznie przypinek oraz malowanie na torbach wzorów wiedźm i czarownic.
– Środowiskowy Dom Samopomocy Stowarzyszenia w Naszym Domu: wspólna „gra średniowieczna – młynek” do wygrania prezent
Warsztaty bezpłatne
Godzina 12.00 – 14.00:
– CRiADiM „ Źródełko oraz SP Nr 51: Wykonywanie własnoręcznie mieczy i koron z tektury
Warsztaty bezpłatne
Godzina 14.00 – 16.00:
– Dzienny Dom Pomocy: Warsztaty z pomponem oraz string art – wyplatane na deseczkach
– Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii Nr 2: Robimy maski czarownic!
Warsztaty bezpłatne
Godzina 16.00 – 17.00:
– SP 22 i ZSP Nr 10: Zagadki i tworzenie piktogramów
Warsztaty bezpłatne
Program sceny głównej:
12:00 – 12:30 – Pokazy walk, konkursy, prezentacje
12:30 – 13:00 – Pokaz tańców dawnych, zapowiedź sekcji tańców w OPT Zamek
13:30 – 14:00 – Otwarcie Jarmarku i pokaz walk rycerskich
14:00 – 14:30 – Konkursy / turniej dla publiczności
14:30 – 16:00 – Koncert zespołu Szelindek
16:00 – 16:20 – Procesy o czary – prawdy i mity – krótki wykład Anny Celuch
16:20 – 17:00 – #LecęGdzieChcę – konkurs na najlepsze przebranie
17:00 – 18:30 – Koncert zespołu Percival
18:30 – 19:00 – Wielka bitwa z inscenizacją palenia czarownicy na stosie
Regulamin konkursu na przebranie za czarownicę lub czarownika